top of page

PostgreSQL Anonymizer Perhaps you meant to reference the column hatası

PostgreSQL masking işlemlerinde Anonymizer paketi oldukça kullanışlı ve static ve dynamiz şekilde masking yapıldığından önceki ilgili makalemde paylaşmıştım.Yukarıdaki dökümandan dynamic masking menüsünden tablo ve column larda masking algoritmaları çalıştırmaya çalışıyorsunuz.


Örneğin aşağıdaki kod parçacığını ele alalım. SalesOrders schema sı altındaki OrderDetails tablosu içerisindeki AddressTest Column una bir mask kurgulamak isteyelim.


SECURITY LABEL FOR anon ON COLUMN "SalesOrders"."OrderDetails"."AddressText" IS 'MASKED WITH FUNCTION anon.partial(AddressText,2,$$******$$,2)';

Yukarıdaki örnek komutu çalıştırmak istediniz ve aşağıdaki gibi bir hata alıyorsunuz.

Buradaki hata aslında PostgreSQL kullanımından kaynaklanıyor. PostgreSQL de schema ve tablo isimlendirmesi ve yapısını kendinize göre ayarlamak isterseniz. Yukarıdaki örnek gibi, PostgreSQL paketlerinde dikkat edilmesi gerekmektedir.


SECURITY LABEL FOR anon ON COLUMN "SalesOrders"."SalesOrderPartyDetails"."AddressText" IS 'MASKED WITH FUNCTION anon.partial("AddressText",2,$$******$$,2)';

PostgreSQL içerisinde publis scheması dışında bir schema management yaptıysanız veya table isimleriniz büyük harf ile başlar ise burada "TableName"."ColumnName" şeklinde kullanabildiğimizi söyleyebiliriz. Nitekim bu şekilde kullanım sağlandığında gayet güzel çalıştığını aşağıdaki resimde paylaştım.


48 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page