top of page

"You have reached your pull rate limit" Docker build error

Herkese merhaba, Docker build işlemlerimizde "You have reached your pull rate limit" bu şekilde bir hata almaya başladık.AWS ile Codebuild işlemlerimizde docker container ları üzerinden deployment süreçlerimizi yönetiyoruz.


Bu hatayı her zaman değil de özellikle çok fazla deploymen yapacağımız süreçlerde karşılaşıyoruz.


Docker kendi sitesinde Rate Limit ile ilgili aşağıdaki gibi bir blog yazdı.

20 Kasım 2020'de, Docker Hub'ın anonim ve ücretsiz, kimliği doğrulanmış kullanımının ücret sınırları yürürlüğe girdi.

Anonim ve Ücretsiz Docker Hub kullanıcıları, altı saat başına 100 ve 200 kapsayıcı görüntüsü çekme isteği ile sınırlıdır.


Yukarıdaki linki detaylı okuduğunuzda sorunun free olarak belirlenen build limit ile ilgili olduğunu anlayacak ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.


Docker Hub'da indirme hızı sınırı nedir


Docker Hub, görüntüyü çeken kullanıcının hesap türüne bağlı olarak Docker görüntüsü indirme ("çekme") sayısını sınırlar.


Çekme oranları limitleri, bireysel IP adresine bağlıdır. Anonim kullanıcılar için oran sınırı, IP adresi başına 6 saatte 100 çekme olarak ayarlanmıştır.

Kimliği doğrulanmış kullanıcılar için; 6 saatlik süre içinde 200 çekmedir.


Ücretli Docker aboneliği olan kullanıcılar günde 5000'e kadar çekme hakkı kazanır. Daha fazla çekme sayısına ihtiyacınız varsa,

Eğer çok fazla build leriniz varsa paralı bir hesap ile devam etmeniz ve kendinize uygun bir paket ile ilerlemeniz doğru bir davranış olacaktır.


23 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

댓글


bottom of page